O nas

Długo zabieraliśmy się do stworzenia tej strony. Podobnie było z Facebookiem. Zanim zamieściliśmy pierwszy post, od dłuższego czasu próbowaliśmy swoich sił na ringach wystawowych.

Ciągle wydawało nam się, że nie ma o czym pisać, czym pochwalić, w końcu nie jesteśmy hodowlą z bardzo długimi tradycjami, ale to co się dzieje pokazuje, że to nieprawda. Jest o czym pisać, jest czym się pochwalić, ponieważ nasze pieski oddają nam, z nawiązką, poświęcony im czas i serce, zdobywają najlepsze tytuły i nagrody, których nie powstydziłaby się żadna hodowla i na co dzień pokazują, że warto było zostać psimi wariatami.

Co możemy napisać o sobie?

Przygodę z hodowlą rozpoczęliśmy w 2019 r. i od początku działamy pod patronatem ZKWP, czyli Związku Kynologicznego w Polsce, jedynej polskiej organizacji uznanej przez FCI.

Dla Państwa stanowi to gwarancję, że pieski wychowane w naszym domu są z legalnej hodowli, spełniającej wszelkie wymagania Związku, z hodowli dla której najważniejsze jest dobro psów i ich zdrowie, a nie uzyskanie jak największej ilości miotów.

Rasa, która podbiła serce całej naszej rodziny i dzięki której rozpoczęliśmy naszą hodowlaną drogę to Nederlandse Kooikerhondje. Jest to nazwa trudna do zapamiętania i wymówienia więc dla ułatwienia podam, że inną, prostszą, choć rzadziej używaną jest: płochacz holenderski i holenderski pies na kaczki. Co ciekawe: nazwę rasy być może trudno na początku zapamiętać i wymówić, za to jeśli ktoś choć raz zobaczy kooikery, to zapamięta je na zawsze. Nasze serca zawojowały od pierwszego spotkania, a teraz przywiązują nas do siebie z dnia na dzień coraz mocniej.

Nazwa naszego przydomka hodowlanego: Biały Cynamon FCI, odpowiada umaszczeniu naszych psów.

Myślę, że warto też w tym miejscu wspomnieć, że jesteśmy jedną z pierwszych dziesięciu hodowli w Polsce, która zajęła się popularyzacją tej rasy.

Cieszy nas, że ta wspaniała rasa podbija serca kolejnych osób.